C R A F T   B E A N S

Kawa Kopi Luwak

Kawa Kopi Luwak

Kopi Luwak to unikalny rodzaj kawy, charakteryzujący się nietypową produkcją oraz niesamowitym smakiem. To jeden z najdroższych napojów na świecie, co wynika z jego unikalności i starannie przeprowadzanych etapów tworzenia, cechujących się dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

Jej domem od wielu lat jest Indonezja, choć znajdziemy ją także w Wietnamie, na wyspach Jawa, Sumatrze czy Celebes. Nazwę kawy zawdzięczamy połączeniu wyrazów odpowiadających zarówno za jej gatunek, jak i zwierzę o nazwie cyweta, które przyczynia się do jej niepowtarzalnego smaku.

Kawa Kopi Luwak - jak powstaje?

Proces zdobywania ziaren Kopi Luwak, jest dość nietypowy, ponieważ rozpoczyna się od cywety, zjadającej całe owoce kawowca, który następnie je trawi, w efekcie wydalając same ziarna. Odzyskiwane w ten sposób ziarna są dokładnie myte oraz oczyszczane, by w kolejnym kroku możliwe było ich staranne przetworzenie zgodnie z tradycyjnymi zasadami palenia kawy.

Znajdujące się w żołądku zwierzęcia kwasy wpływają na niecodzienny smak kawy, sprawiając, że staje się on charakterystyczny, nieco inny niż w przypadku klasycznej robusty czy arabiki.

Kopi Luwak - jak parzyć? Praktyczne wskazówki

Kopi Luwak to kawa o wyjątkowym smaku i aromacie, którą możemy zaparzyć podobnie, jak inne tradycyjne napoje gorące. By wydobyć z niej wspaniałe właściwości warto, abyśmy zastosowali Aeropress, dobrej jakości kawiarkę, dzbanek z filtrem czy dripper, dzięki czemu uzyskamy pożądane rezultaty, którymi będziemy mogli rozkoszować się każdego dnia.

Ważne jest, abyśmy zdecydowali się na mielenie ziaren kawy na świeżo, tuż przed zaplanowanym parzeniem. Wybierając właściwy, dopasowany do naszych preferencji oraz wykorzystywanego urządzenia stopień mielenia, zapewnimy sobie cudowne doznania smakowe, do których z chęcią będziemy powracać.

Optymalna proporcja około 10 gram drobno zmielonych ziaren na 170 mililitrów wody. W przypadku zastosowania dzbanka z filtrem powinniśmy odczekać, aż płyn osiągnie temperaturę wynoszącą od 90 do 92 stopni Celsjusza, by następnie zalać nią kawę Kopi Luwak. Czas parzenia uzależniony jest od wyboru konkretnej metody, ale również naszych indywidualnych preferencji.

Ile kosztuje kawa Kopi Luwak?

Wbrew wielu opiniom kawa kopi i cena, jaką musimy ponieść, decydując się na jej zakup, nie jest najwyższą spośród kaw na całym świecie, jednak z pewnością znajduje się w ścisłej czołówce. Inwestycja w kilogram ziaren może wynieść nas nawet ponad 2000 złotych, dlatego gdy zależy nam na jej spróbowaniu warto, abyśmy znaleźli zdecydowanie mniejsze opakowania, pozwalające nam na zaparzenie kilku filiżanek kawy.

Dlaczego warto spróbować Kopi Luwak?

Mimo iż Kopi Luwak należy do najkosztowniejszych kaw na świecie, to jej niesamowity smak oraz aromat zachęcają nas do spróbowania napoju. Na jego wyjątkowość wpływają nie tylko ciekawy, unikatowy etap produkcji, ale również specyficzny smak, który zawdzięczamy przyczyniającemu się do produkcji zwierzęciu o nazwie łaskun palmowy, czyli potocznie cyweta.

To małe drapieżniki, swoim wyglądem nieco przypominające kunę, w ciągu roku w głównej mierze żywiące się drobnymi owadami oraz gryzoniami. Co ciekawy, gdy dojrzewa kawa, z chęcią kosztują jej słodkie owoce, wybierając tylko te najlepsze. Wysoka cena wytworzonego produktu wynika ze specyficznego zbioru ziaren, a także z ograniczonej produkcji.

Gdzie można kupić akcesoria do parzenia kawy?

Craft Beans to niesamowita palarnia kawy, powstała z pasji do najlepszej jakości wyrobów. W naszej ofercie można znaleźć zarówno akcesoria do parzenia, jak i dobrej jakości kawę. Proponujemy sprawdzone wyroby, dzięki którym każdy może pozytywnie rozpocząć dzień, dodając kawę do swojego codziennego rytuału. Posiadamy bogatą wiedzą, którą z chęcią dzielimy się z naszymi klientami, dlatego w razie pojawienia się jakichkolwiek pytań z zaangażowaniem udzielimy na nie odpowiedzi, tym samym pomagając w dokonaniu optymalnego wyboru.